Przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze trafiają do placówek medycznych z obszaru działania Enei Wytwarzanie. Pomoc otrzymały oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego, oddział zakaźny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach oraz Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. Enea Wytwarzanie proceduje także wsparcie innych placówek medycznych z obszaru swojego działania.
– Mamy na uwadze bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale przede wszystkim zdrowie mieszkańców powiatów kozienickiego i radomskiego, którzy są pracownikami Spółki. Nasze działania podyktowane są także decyzją Rady Ministrów o zachowaniu i podejmowaniu wszelkich środków prewencyjnych w celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa, szczególnie w obszarze działania spółek o strategicznym znaczeniu dla Polski – powiedział Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie.
W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w całej Grupie Enea już w ubiegłym tygodniu wprowadzono procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zachowujące ciągłość pracy Grupy oraz dostaw energii. Elektrownia Kozienice również wprowadziła odpowiednie regulacje w tym zakresie.
Łącznie, za pośrednictwem Fundacji Enea, do szpitali z terenu działania Grupy, trafiło 2,1 mln zł. Wsparcie otrzymało osiem placówek, z czego trzy wskazało Ministerstwo Zdrowia. Ten proces wsparcia koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Napisz komentarz
Komentarze