W ramach zajęć świetlicowych zorganizowano m.in.: "Ogródkową pocztę walentynkową", plastyczne zadania z okazji Dnia Kota, „Zimowe łamigłówki” – rebusy i krzyżówki, zabawy z chustą animacyjną oraz „Zimowe zagadki z wełnianej czapki”. Dzieci i młodzież uczestniczyli również w grach i zabawach rekreacyjnych oraz zawodach sportowych, takich jak: walentynkowe turnieje – szachowy i tenisa stołowego oraz Dwubój Królewski – tenis stołowy i szachy.
Dwubój opierał się na rozgrywaniu 5 rund, w której to według kojarzenia rozgrywano partie szachowe i tenisa stołowego. Przystąpiło do niego 11 uczestników z terenu powiatu Kozienickiego. Dwubój podzielono na cztery kategorie. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk sędziów turnieju nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz dyplomy. Wyniki zmagań publikujemy na końcu wiadomości.
Prócz tego chętni mogli zagrać w stare i nowe gry planszowe, edukacyjne i ruchowe, np. słowno-graficzne kalambury, czy też teleturniej wiedzy – „Jeden z dziesięciu”. Zorganizowano też Świetlicowy Dzień Języka Ojczystego, w którym dominowały zabawy słowem, takie jak: dobierz rym, przeciwieństwa, układanki wyrazowe i rebusy.
W ramach oferty feryjnej zorganizowano również 6 wycieczek autokarowych. Wybór warsztatów w formie wyjazdowej uwarunkowany był przede wszystkim zmianami organizacyjnymi związanymi z utworzeniem w „Ogrodzie Jordanowskim” zamiejscowego oddziału przedszkolnego. Taki sposób spędzania ferii spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. W każdej z wycieczek uczestniczyło ok. 40 dzieci.
W dniach 16 i 21 lutego odbyły się wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie dzieci samodzielnie lub grupowo wykonywały wiele doświadczeń związanych z różnymi dyscyplinami naukowymi oraz uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjno-ekperymentalnych. Największe zainteresowanie wzbudziły: „tonący statek”, łoże fakira, pokój Amesa, kształtowanie terenu oraz wiry wodne. Podczas pobytu w Centrum Nauki Kopernik zorganizowano przerwę obiadową w bistrze „Wiem”.
17 i 20 lutego uczestnicy wycieczek do Radomia odwiedzili „MammaLeo” – Restaurację Rodzinną, gdzie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których, pod okiem profesjonalnego kucharza, sporządzili od początku do końca własną pizzę. Pracując w małych grupach, przygotowywali i łączyli kolejne składniki, wyrabiali ciasto oraz wybierali dodatki. Warsztaty zakończyły się degustacją samodzielnie sporządzonej pizzy, która smakowała jak nigdy dotąd.
Moc atrakcji czekała również w „Pinezce” Studiu Edukacji Artystycznej w Radomiu. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach detektywistycznych, w trakcie których rozwiązywały liczne zagadki oraz brały udział w eksperymentach naukowych i wykonywały różne kreatywne zadania, aby dotrzeć do sedna tajemniczej sprawy. Nie zabrakło również śmiesznych zabaw ruchowych.
Zorganizowano także wycieczki do dwóch teatrów. 22 lutego miał miejsce wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical pt. „Kopciuszek” na motywach baśni Charlesa Perraulta. Natomiast 23 lutego podopieczni udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl pt. „Książę i Żebrak”, będący sceniczną adaptacją powieści Marka Twaina. Oba widowiska zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.
Podczas zajęć w „Ogrodzie Jordanowskim” oraz wycieczek panowała ciepła i radosna atmosfera. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie oraz wzorowe zachowanie naszych podopiecznych podczas wszystkich proponowanych form spędzania czasu wolnego.
Dwubój Królewski – wyniki:
Do lat 9:
I. Mikołaj Sagan,
II. Jakub Jęczyński.
PSP IV-VI:
I. Antoni Sagan,
II. Dawid Tomczak.
Dziewczęta:
I. Weronika Duszka.
Młodzież:
I. Jakub Pająk,
II. Karol Sitkowski,
III. Piotr Koniarczyk,
IV. Jeremi Procki,
V. Jakub Baranowski,
VI. Mateusz Pietrzyk.
Napisz komentarz
Komentarze