Przez dwa tygodnie festiwalowa publiczność miała okazję oglądać znakomitych artystów i zespoły, w tym Polską Operę Królewską, Marka Toporowskiego i Concerto Polacco, Pawlik and Pawlik czy Filip Wojciechowski Trio. Jeden dzień był poświęcony muzyce ludowej, odbywały się też warsztaty pianistyczne, wykłady, wystawa fotograficzna Barbary Polakowskiej oraz wernisaż poplenerowy uczniów Martyny Tarasiewicz. Szczególnym wydarzeniem stała się premiera Czarnoleskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Rafała Janiaka.
Koncerty i wydarzenia festiwalowe odbywały się w miejscach związanych z Janem Kochanowskim: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Kościele pw. Św. Stefana w Policznie, Kościele pw. Św. Trójcy w Gródku, Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie oraz Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym - Oddział Zamek w Janowcu. Wielu melomanów nie opuszczało ani jednego wydarzenia, a większość z nich przyjmowała występy artystów z ogromnym entuzjazmem.
Organizatorem III Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk jest Fundacja Rzeka EN, a dyrektorem artystycznym Edward Wolanin, który sam miał recital pianistyczny.
Enea Wytwarzanie po raz kolejny znalazła się w gronie partnerów Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk, w tym roku natomiast po raz pierwszy organizatorzy planują wspólnie z Eneą upamiętnić to artystyczne wydarzenie wydając płytę.
Napisz komentarz
Komentarze