Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 08:20
Przeczytaj!
Reklama dogadać się w małżeństwie

Wystawa pełna kolorów

Byli aktorzy na szczudłach, kolorowe boa i łakocie. Obecności elfów i jednorożców nie można z całą pewnością wykluczyć. Właśnie w takiej niecodziennej scenerii 14 października odbył się wernisaż bajkowych prac Tomasza Bachanka – „Bachanalia w Kozienicach, czyli pełna afirmacja”.
Wystawa pełna kolorów

Wystawę poprzedził kolorowy pochód ulicami miasta. Następnie zgromadzeni udali się do galerii w budynku CKA, gdzie czekał na nich autor. Agata Bieńkowska – komisarz wystawy – przeprowadziła z malarzem krótki wywiad. Pytała się m.in. o to skąd wzięło się zamiłowanie do dynamicznej i barwnej formy ekspresji. Malarz stwierdził, że już na początku studiów pociągała go groteska, a „kolor przyszedł samodzielnie”. Opowiedział też, że jest to żmudna praca – zarówno na poziomie prac koncepcyjnych, jak i samego wykonania dzieła. Jako ciekawostkę T. Bachanek przytoczył anegdotę teatralną. Grając w jednym z przedstawień wcielił się w postać artysty i w ciągu trwania spektaklu (ok. pół godziny) zdążył namalować jeden obraz. Pracował pod presją czasu i publiczności.

Imprezie towarzyszyła część artystyczna, o którą zadbał duet Kamil Koksa i Małgorzata Panek.

Komentując swoje prace malarz stwierdził: „Pod powłoką wesołkowatości i kolorów można dostrzec inne warstwy, głębsze, dzięki czemu można zastanowić się nad pędzącym życiem".

Wystawę można zwiedzać do końca listopada.

Tomasz Bachanek urodził się w Puławach w 1962 r. Zdolności plastyczne odkrył jako pierwszy w rodzinie. Najpierw szlify zdobywał w liceach plastycznych w Nałęczowie i Kielcach, a następnie w gdańskiej ASP, którą ukończył w 1988 r. Jego prace można było podziwiać w Polsce, Francji i USA. Artysta jest mocno związany ze środowiskiem twórczym Kazimierza Dolnego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Zdzisław S.Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze .Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58Źródło komentarza: OKO 9/515Autor komentarza: EmerytkaTreść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!!Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43Źródło komentarza: OKO 3/509Autor komentarza: E leTreść komentarza: Bedzie mi milo wrocic do tego miejsca. Fajna atmosfera i sympatyczni ludzie. Vi aspettiamo domani alle 18. Non mancate! Up the Golden HandData dodania komentarza: 10.11.2023, 11:27Źródło komentarza: GOLDEN HAND: CHCIAŁEM, ŻEBY BYŁY REFRENYAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przeczytałem, Bardzo ciekawa polecam. Ewelino GratulacjeData dodania komentarza: 9.11.2023, 20:41Źródło komentarza: „To są również moje rodzinne strony” – wywiad z Eweliną MatuszkiewiczAutor komentarza: MfooyarekTreść komentarza: Cudów nie ma. Zaklinanie rzeczywistości niczego nie daje - otóż się nie udaje.Data dodania komentarza: 13.09.2023, 14:50Źródło komentarza: SP ZZOZ KOZIENICE: JAKIM CUDEM TO SIĘ UDAJE?Autor komentarza: słuchaczTreść komentarza: słuchałem, szkoda ze nie ma radiaData dodania komentarza: 25.08.2023, 20:48Źródło komentarza: Jedna rzecz jest stała...
Reklama
Reklama