Organizatorzy międzynarodowego spotkania przygotowali trening matematyczny 30 maja oraz właściwe zawody matematyczne 1 czerwca. Oprócz tego odbyły się warsztaty, m. in dotyczący tworzonego e-booka, warsztat "Polar Sciences", warsztat przygotowujący do prezentacji rozwiązań zadań z zawodów oraz prezentacja rozwiązań z zawodów. Wielką niespodzianką dla zagranicznych gości był uroczysty koncert muzyki klasycznej dla uczestników międzynarodowego spotkania projektowego, który się odbył w przepięknym 200-letnim "Teatro Sociale". W koncercie udział wzięli również licznie przybyli mieszkańcy okolic Cittadelli.
Przed rozpoczęciem koncertu głos zabrał koordynator projektu prof. Stelvio Andreatta, który przypomniał ideę projektu, działania oraz swoje refleksje oraz przedstawił zaproszonym gościom z Cittadelli nauczycieli i szkoły realizujące projekt. Piękne słowa na temat naszej europejskiej współpracy padły też z ust dyrygenta orkiestry. Program spotkania projektowego był bardzo bogaty. Nie zabrakło w nim czasu na zwiedzanie średniowiecznych murów miejskich Cittadelli, galerii malarstwa w Wenecji oraz górską wycieczkę do Dolomitów - Tre Cime di Lavaredo (2990m n. p. m.).
Wszyscy uczniowie mieszkali u swych włoskich kolegów. Dzięki temu mieli możliwość poznania Włoch z innej perspektywy. Dzięki temu mogli doskonalić znajomość języków obcych, ale nawiązać trwałe przyjaźnie. Uczniowie przekonali się o wielkiej gościnności włoskich rodzin oraz poznali wiele specjałów wspaniałej włoskiej kuchni.
Projekt Erasmus+ „Maths Together” jest realizowany od 1 września 2014 i jego realizacja zakończy się 31 sierpnia 2017. Spotkanie w Cittadelli było 6. międzynarodowym spotkaniem projektowym. Poprzednie odbyły się w Kozienicach, w Heanor w Wielkiej Brytanii, Fürstenfeldbruck k. Monachium, w Budapeszcie oraz w Lens we Francji. Wielkie podziękowania należą się dla wszystkich włoskich nauczycieli z Liceo Tito Lucrezio Caro, którzy perfekcyjnie przygotowali spotkanie projektowe. Ogrom pracy przy organizacji tego wydarzenia wykonał włoski koordynator projektu prof. Stelvio Andreatta.
Projekt Erasmus+ Maths Together został sfinansowany ze środków Komsji Europejskiej.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na polskiej witrynie projektu: mato.zslp.edu.pl oraz na stronie fb projektu https://www.facebook.com/erasmusmato/.
Napisz komentarz
Komentarze