Jury w składzie: Patrycja „Pati Cze" Kawęcka-Czerska – przewodnicząca, Magdalena Boduła, Michał Retelewski oraz Alicja Baran – sekretarz, wyłoniło najlepszych wykonawców w kilku kategoriach. Oto i laureaci:
Kat. szkół podstawowych (powyżej 10 lat):
I. Aleksandra Gąska
II. Natalia Kawszyn
III. Karolina Przygocka
Kat. szkół gimnazjalnych:
I. Ex aequo Klaudia Borejko, Katarzyna Jędraszek
II. –
III. Dominika Dąbrowska
Kat. szkół ponadgimnazjalnych:
I. –
II. Ernest Bąk
III. Ex aequo Aleksandra Kostępska, Michalina Rzepkowska
Kat. osób dorosłych:
I. Amelia Lisowska
II. Katarzyna Jaśkiewicz
III. Edyta Nitkiewicz
Wyróżnienie specjalne jury:
Krystyna Kibil
Grand prix:
Oliwia Skóra
Zwycięzcy poszczególnych kategorii dali popis swoich możliwości wokalnych. Trzeba przyznać, że wyróżnienia jakie otrzymali są w pełni zasłużone. Należy mieć nadzieję, co podkreślano wielokrotnie podczas gali, że Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka może stanowić pierwszy przystanek na drodze do wielkiej kariery. Repertuar prezentowany na festiwalu nawiązywał do muzyki do 1990 r., czyli do najlepszych lat płyty gramofonowej.
Za pośrednictwem łączności elektronicznej na festiwalu pojawili się m.in. Wojciech Gąssowski i Zygmunt Chajzer. Nagrody wręczali: burmistrz Romuald Zawodnik, dyrektor CAL Marcin Alot oraz sponsor Tomasz Królikowski (Bato). Galę poprowadziła Joanna Stachurska-Ruszkowska (Radio Radom). Patronat honorowy objął pochodzący z Pionek Andrzej „Piasek” Piaseczny. Wśród patronów medialnych znalazła się redakcja Tygodnika OKO.
Festiwal zakończył występ zespołu Trubadurzy, czyli jednej z najstarszych działających na polskim rynku grup. Muzycy przypomnieli czasy świetności Pronitu – tłoczni, w której powstawały ich płyty. Przypomnieli też swoje największe przeboje – Kasię, Znamy się tylko z widzenia i inne. Pomimo upływu lat zespół zabrzmiał doskonale. Podobnie jak płyty winylowe, które z upływem lat nabierają wartości.
Napisz komentarz
Komentarze