Autorzy przywitali gości i opowiedzieli o swojej pracy twórczej. Andrzej Brzegowy dużo uwagi poświęcił cierpliwości. Niektóre z prezentowanych grafik, powstawały z przerwami kilka lat. Wynikało to z pracy jaką trzeba było włożyć w powstanie matrycy, z której później powstawały dzieła artysty. Adam Gugała więcej miejsca poświęcił refleksji nad sztuką, tj. nad potrzebą prostych form. Rzeczywiście jego rzeźby wyglądają na pierwszy rzut oka na ascetyczne, a nawet nieskomplikowane. Tak jednak nie jest. Splecione elementy poszczególnych prac nie powstały osobno, ale zostały wyrzeźbione z jednego kawałka drewna. Jest to idea sztuki kinetycznej, czyli takiej, która nie posiada jednego, raz ustalonego kształtu.
Atrakcją wernisażu było wykonanie przez Andrzeja Brzegowego grafiki przed publicznością. Dzięki temu zgromadzeni mogli zobaczyć krok po kroku proces twórczy, tj. od przygotowania farby, po zdjęcie kartki papieru z matrycy.
Komisarzem wystawy jest Agata Bieńkowska.
Ekspozycję można zwiedzać do połowy lutego 2015 r.
Andrzej Brzegowy - ur. w 1962 r. w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Wykłada na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu. Uczestniczył w ok. 70 wystawach zbiorowych i 10 indywidualnych.
Adam Gugała - ur. w 1962 r. w Skaryszewie. Ukończył Politechnikę Radomską (Katedra Sztuki). Członek ZPAP. Wykłada na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu. Jego prace znalazły się na licznych wystawach zbiorowych. Brał udział w szeregu plenerów w kraju i za granicą.
Napisz komentarz
Komentarze