Celem konkursu było uświadomienie uczniom, jak ważną rolę drzewa odgrywają w przyrodzie. Trudno wyobrazić sobie świat bez drzew, które są najpotężniejszymi i najdłużej trwającymi elementami różnorodności biologicznej na lądzie. Są bardzo potrzebne na ziemi, gdyż dostarczają tlen w procesie fotosyntezy, ale także dają schronienie niezliczonej ilości zwierząt.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział 965 uczniów z 41 szkół. W eliminacjach parkowych wzięło udział 266 osób. Konkurs rozgrywany był w czterech dziedzinach (plastyka, literatura, fotografia, test) i czterech grupach wiekowych. Jury oceniło nadesłane prace oraz czuwało nad sprawdzeniem wiedzy uczniów. Łącznie przyznano 37 nagród, 20 wyróżnień oraz dwa wyróżnienia poza konkursem.W eliminacjach szkolnych wzięło udział 965 uczniów z 41 szkół. W eliminacjach parkowych wzięło udział 266 osób. Konkurs rozgrywany był w czterech dziedzinach (plastyka, literatura, fotografia, test) i czterech grupach wiekowych. Jury oceniło nadesłane prace oraz czuwało nad sprawdzeniem wiedzy uczniów. Łącznie przyznano 37 nagród, 20 wyróżnień oraz dwa wyróżnienia poza konkursem.
W budynku MOK odbyła się wystawa pokonkursowa.
Nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych”. Były to: tablica multimedialna – dla najlepszej szkoły, jak również tablety, aparaty fotograficzne, lornetki łyżworolki, hulajnogi, plecaki, książki przyrodnicze. Laureaci wyróżnieni oraz opiekunowie otrzymali książki ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu, Nadleśnictwo Kozienice, Nadleśnictwo Radom, Nadleśnictwo Zwoleń oraz Urząd Miasta Pionki.
Organizatorzy dziękują fundatorom nagród oraz uczniom z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach, Koła Sygnalistów działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisko za oprawę artystyczną uroczystości.
Jury i organizatorzy XXVI edycji konkursu z cyklu „Moje spotkania z Puszczą” serdecznie dziękują za udział wszystkim uczestnikom, gratulują nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom. Wyrażamy przekonanie, że kolejne edycje przyczynią się do dalszego poznawania Puszczy Kozienickiej i spotkają się z równie dużym zainteresowaniem.
Wyniki konkursu można zobaczyć na stronach KPK.
Napisz komentarz
Komentarze