– Otwarte warsztaty literackie to jedno z naszych cyklicznych działań, skierowanych do wszystkich miłośników słowa pisanego, osób piszących zarówno prozę, jak i poezję, niezależnie od poziomu ich zaawansowania. To dobra okazja, aby po raz pierwszy omówić swoje teksty z profesjonalistami, ale też żeby nieustannie rozwijać swój warsztat, nawet jeśli ma się już pewien dorobek literacki – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.
Zajęcia skierowane są do młodzieży powyżej 16. roku życia oraz osób dorosłych. Każdy uczestnik powinien przynieść trzy swoje wiersze (różnorodne stylistycznie i tematycznie) lub jedno opowiadanie. Dodatkowo teksty do analizy należy wysłać do 15 lutego w formacie .pdf na adres [email protected].
Wyjątkowy prowadzący
– Organizując poszczególne edycje warsztatów, dbamy o to, by prowadzili je profesjonaliści. Do współpracy zapraszamy uznanych poetów i prozaików, krytyków literackich, redaktorów czy wykładowców. Tak będzie i tym razem, bo zajęcia poprowadzi prof. Andrzej Niewiadomski. Uczestnicy naszych wydarzeń z pewnością pamiętają go z 6. Spotkania literackiego z cyklu „Witryna”, którego był gościem – dodaje Elwira Kozłowska.
Andrzej Niewiadomski to poeta, eseista, historyk literatury, redaktor. Jest autorem jedenastu książek poetyckich, współzałożycielem i redaktorem Kwartalnika Literackiego „Kresy”. Przez kilkanaście lat zajmował się również bieżącą krytyką literacką. Jest laureatem licznych, prestiżowych nagród. Wykładał na uniwersytetach w Budapeszcie, Daugavpils i Preszowie. Od roku 2011 jest kierownikiem Zakładu Literatury XX i XXI wieku UMCS, a od roku 2018 Katedry Współczesnej Literatury i Kultury Polskiej. Jako badacz zajmuje się problematyką awangardy poetyckiej, poezji najnowszej, metapoezji, katastrofizmu w literaturze dwudziestolecia międzywojennego, dziedzictwem dwudziestolecia w literaturze powojennej, dynamiką wewnętrznych związków w obrębie polskiej prozy modernistycznej, literaturą emigracyjną.
Zapisz się
Udział w warsztatach jest nieodpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są do 15 lutego, do godz. 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc osobiście w punkcie informacji KDK lub internetowo przez „Strefę Zajęć” pod adresem: www.strefazajec.pl/company/DK-Kozienice-id793.html
Szczegółowe informacje w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym, pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail: [email protected].
Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje na www.dkkozienice.pl. Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
Napisz komentarz
Komentarze