Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 14:35
Przeczytaj!

Jak zostać dobrym agentem ubezpieczeniowym? ORŁY Ubezpieczeń - firmy cieszące się uznaniem klientów

  • 07.08.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak zostać dobrym agentem ubezpieczeniowym? ORŁY Ubezpieczeń - firmy cieszące się uznaniem klientów

Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki: skarbonki emerytalne, zabezpieczenia domów i mieszkań, jak również naszego zdrowia i życia. Nic więc dziwnego, że zawód agenta ubezpieczeniowego przywodzi na myśl zaufaną osobę, która troszczy się o nas, a nie tylko stan naszego skórzanego portfela od wytwórcy z Wrocławia. Agencje ubezpieczeniowe dbają więc o wybór kandydatów, najlepiej nadających się do wykonywania tej pracy. Jak zostać agentem ubezpieczeniowym i jak być dobrym dla swoich klientów?

Wymagania prawne dla przyszłego agenta ubezpieczeniowego

Zawód agenta ubezpieczeniowego jest w Polsce uregulowany prawnie, co oznacza, że trzeba spełnić pewne warunki, by go wykonywać, są to m.in.:

  • Posiadanie co najmniej wykształcenia średniego;

  • Pełna zdolność do czynności prawnych (osiągnięta pełnoletniość);

  • Czysta kartoteka (brak prawomocnych wyroków);

  • Udzielenie rękojmi należytego wykonywania czynności agencyjnych;

  • Zdanie egzaminu, przeprowadzanego np. przez agencję ubezpieczeń z Krakowa.

W przypadku braku przeciwwskazań (wynikających z powyższych podpunktów), przyszły agent może przystąpić do szkoleń wdrażających, uzyskania pozwoleń oraz ukończenia kursów za pomocą egzaminu.

Agent ubezpieczeniowy a traktowanie klienta

Dla agentów ubezpieczeniowych z prawdziwego zdarzenia, dobro klienta jest zawsze na pierwszym miejscu. Celem powinno być dobranie takich warunków ubezpieczenia lub polisy na życie, które spełnią wszelkie oczekiwania zainteresowanych. Do zadań agenta, należy także uświadamianie oraz informowanie swoich klientów o możliwych zagrożeniach oraz rozwiązaniach, jakie mogą nam zaoferować umowy z firmą ubezpieczeniową. Zdecydowanie w dobrym tonie są notatki poczynione w trakcie spotkań odnośnie osobistej sytuacji klienta, jak np. stan majątkowy czy posiadani członkowie rodziny. Łatwiej w ten sposób zaoferować polisę, która faktycznie może zabezpieczyć mienie lub najbliższych, zamiast na siłę, na ślepo, proponować kolejne produkty.

Agent ubezpieczeniowy i opinie klientów

Pozytywne opinie często budują dobrą markę agenta ubezpieczeniowego, dlatego tak ważne jest dbanie o klienta: przypominanie o rocznicach polis czy pomoc i udzielenie rady, gdy nastąpi niespodziewanie nieszczęśliwe zdarzenie. Każda dobra ocena naszej pracy może trafić do uszu znajomych czy na portale internetowe. A stąd już tylko krok do wspaniałej reklamy, jaką mogą dać m.in. Orły Ubezpieczeń. Jest to plebiscyt, w którym najlepiej oceniani w Internecie przedsiębiorcy są zwycięzcami. Wystarczy uzyskać wynik 8.0 pkt/10.0 pkt, by zostać laureatem Orłów Ubezpieczeń i cieszyć się z nieposzlakowanej opinii wśród klientów. Po wykupieniu materiałów marketingowych, możemy również z dumą pokazywać swoją wizytówkę, na której wstawimy logo Orłów, poświadczające zaufanie, jakim nas obdarzono.

--- Artykuł sponsorowany ---