Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 06:50
Przeczytaj!

Najczęstsze błędy popełniane przy sprowadzaniu używanego samochodu z zagranicy

Wiele osób decyduje się na zakup używanego pojazdu z zagranicy. Niekiedy takie rozwiązanie okazuje się opłacalne, jednak wiąże się też z pewnym niebezpieczeństwem. Kupujący może bowiem łatwo naciąć się na oszustów. Aby import samochodu z zagranicy okazał się udany, należy uniknąć pewnych częstych błędów popełnianych przez inwestorów.
  • 15.05.2023 11:53
  • Autor: Grupa Tipmedia
Najczęstsze błędy popełniane przy sprowadzaniu używanego samochodu z zagranicy

1. Niesprawdzenie firmy oferującej samochód

Podstawową czynnością, jaką trzeba wykonać przed zakupem pojazdu, jest dokładne sprawdzenie firmy, która go oferuje. Co ważne, wiarygodność przedsiębiorcy z każdego kraju możemy sprawdzić przez internet. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki w rejestrze podmiotów gospodarczych konkretnego państwa, po czym zobaczyć, od kiedy istnieje i gdzie znajduje się jej siedziba.

2. Nie wykonanie przeglądu przed kupnem

Przed kupnem samochodu należy koniecznie zainwestować w jego przegląd, oczywiście w niezależnym warsztacie. Należy go wykonać jeszcze przed podpisaniem umowy ze sprzedawcą. Dzięki temu unikniemy późniejszego rozczarowania i poznamy dokładny stan techniczny interesującego nas pojazdu. Niestety często zdarza się, że kupujący dopiero po sprowadzeniu auta do Polski zauważa ukryte usterki, cofnięcie licznika czy też to, że auto wcale nie jest bezwypadkowe. Jeżeli nie ma opcji wykonania przeglądu, wówczas przyda się pomoc w zakupie auta. Warto wtedy wziąć za granicą zaufanego mechanika.

3. Brak jazdy próbnej

Brak jazdy próbnej to kolejny częsty błąd kupujących. Wystarczy przejechać się pojazdem, aby wykryć wiele problemów z jego stanem. Sprzedający często wykręcają się pewnymi wymówkami, aby tylko jazda próbna się nie odbyła. Takie zachowanie jest podejrzane i najlepiej wówczas całkowicie zrezygnować z zakupu. W czasie jazdy próbnej sprawdzamy zachowanie zawieszenia, hamulce, skrzynię biegów i pozostałe systemy. Jeżeli stan techniczny pojazdu jest dobry, wówczas sprzedawca nie powinien mieć nic do ukrycia.

4. Brak zapewnień sprzedawcy na piśmie

Dilerzy bardzo chętnie zachwalają stan pojazdu, twierdząc, że jest on nienaganny. Dopiero po przeglądzie w naszym kraju okazuje się, że nie jest to wcale prawdą. Przed zakończeniem transakcji, warto więc skłonić sprzedawcę do pisemnego potwierdzenia swoich słów w umowie. W dokumencie powinny znaleźć się na przykład informacje dotyczące bezwypadkowości auta, czy też stanu licznika. W przypadku wykrytych wad dokument ten będzie stanowił dowód niezbędny do dochodzenia swoich roszczeń. Doświadczony handlarz samochodami zgodzi się na podanie takich informacji na piśmie.

5. Zapłata z góry

Po znalezieniu auta w serwisie internetowym i ustaleniu sposobu odbioru nie warto wpłacać zaliczki. Wielu oszustów podszywa się pod firmy przewozowe, zawiera z kupującymi umowę i prosi o wpłatę zaliczki. Po przelaniu pieniędzy, z taką firmą nie ma już kontaktu.

Chcąc zakupić pojazd z zagranicy, należy wystrzegać się powyższych, najczęstszych błędów. Jeśli zależy Ci na kompleksowej pomocy w zakupie auta z zagranicy i chcesz skorzystać z długiego doświadczenia polecanego handlarza, odwiedź

https://carforfriend.pl/pomoc-przy-zakupie-auta-zagranica/.

--- Artykuł sponsorowany ---